Skip to main content

طراحی سینمای خصوصی کدالی

طراحی سینمای خصوصی ترکیبی از علم و هنر است و دارای استاندرهای تعریف شده بین المللی است، با رعایت این استاندارها و نهایتا کالیبراسیون صدا و تصویر با تجهیزات پیشرفته به دست افراد متخصص میزان کارایی و توانایی سیستم صوتی تصویری به حداکثر می رسد.

چراسینمای اختصاصی برای صدا و تصویر اهمیت دارد؟ اگر محیطی که برای سینما خصوصی استفاده میشود به خوبی ضد صدا شده باشد به اصطلاح گفته میشود داینامیک  صدا بالا میرود و شما میتوانید صدا های ریز و بم را به خوبی بشنوید و همینطور محیط اختصاصی برای تصویر داینامیک بیشتر را بدون نور مزاحم فراهم میکند.

محل سینمای خصوصی با جزئیاتی از جمله تعداد اسپیکر ها،محل قرار گیری اسپیکر ها،روشنایی،سیم کشی، انتخاب اندازه تصویر ،انتخاب نوع پروژکتور، محل قرار گیری صندلی ها انتخاب پروسسور صدا و تصویر، تعداد آمپلی فایر،محل قرارگیری پنل های آکوستیک طبق استاندارد های جهانی سینمای خصوصی CEA/CEDIA CEB-22 & CEB-23 طراحی میشود.

سینمای خصوصی کدالی در اولین مرحله طراحی ابتدا اندازه صفحه نمایش را نسبت به فاصله ای که بیننده قرار دارد طبق استاندارد THX انتخاب مینماید،پرده های استفاده شده ازرده سینمایی است که شما میتوانید اسپیکر را پشت آن قرار دهید و در سایز های مختلف به صورت ثابت یا موتور دار میباشد.

برندهای مطرح در پرده سینمایی:

 • Screen Excellence
 • Screen Innovations
 • Screen Research
 • Elite Screens
 • Stewart Filmscreen

در سینمای خصوصی تعداد صندلی های مناسب با ابعاد اتاق انتخاب میشود ، این صندلی ها با تنظیم های مختلف  حداکثر میزان راحتی را فراهم میکنند ،صندلی های مخصوص سینمای خصوصی دارای لوازم جانبی از جمله جای لیوان، میز برای پذیرایی، جای تبلت یا چراغ برای مطالعه میباشند و  محل قرار گیری دقیق صندلی ها بعد از تحلیل و تستهای متعدد آکوستیکی معین میشود.

پروژکتورها در سینمای خصوصی بر اساس میزان شدت نوری که ساطع میکنند و میزان توانایی در بزرگنمایی انتخاب میشوند.

 • Sony
 • JVC Professional Products
 • Epson
 • BenQ

نوع پروسسور صدا بر اساس توپولوژی اسپیکرها و نوع فرمت  و توان خروجی انتخاب میشود، از پروسسور هایی استفاده میشود که حداقل 9 کانال را ساپورت کند و از فرمتهای DOLBY ATMOS وِDTSX پشتیبانی نماید،برندهای استفاده شده در کدالی به شرح ذیل است:

 • Marantz
 • Denon Electronics
 • Integra

پنل های آکوستیک در سینمای خصوصی بعد از اندازه گیری های متعدد با میکرفن های با حساسیت و دقت بالا انتخاب میشوند.

اتنخاب اسپیر  در سینمای خصوصی کدالی بر اساس استاندارد ITU صورت میگیرد که توانایی تولید شدت صدای مشخصی در فاصله مشخص را داشته باشد میزان حساسیت و توان حداکثری معیاری برای انتخاب است و از ما بین برند های مطرح چون:

 • Canton Electronics
 • Definitive Technology
 • JBL
 • Polk Audio

انتخاب میشوند.

تنظیم صدا در سینمای خصوصی کدالی 

هدف از تنظیم صدا در سینمای خصوصی این است که صدای باز تولید شده تا میتواند به صدای مستر شده نزدیک باشد،که این مهم در فضا های کوچک به خصوص برای فرکانسهای کم یک چالش است.

دیالوگ نا مفهوم ،کارایی کم در صدای بلند ،صدای متفاوت در صورت جابجایی محل شنونده مصادیق صدای نا مطلوب است. در حقیقت سینمای خصوصی که شما در آن قرار دارید بخشی از سیستم صوتی شما میشود، سیستم صوتی  نیاز به کالیبره شدن دارد تا حد اکثر کارایی خود را در محیط جدید نشان دهد.

فیلم ها توسط مهندسین صدا با استانداردهای(THX,SMPTE,DTS,DOLBY)صدا گذاری و ضبط میشود.

اگر سیستم شما  کالیبره شود از بودن در سینمای خصوصی لذت خواهید برد، میتوانید صدای ریختن برگ در پائیزدردوردست را احساس کنید و یا صدای هلیکوپتر را با بالای سر خود بشنوبد،دیالوگ ها شفاف تر است ونیازی به بلند کردن صدابرای مفهوم بودن نیست،صدا شما را فرا میگیرد و احساس میکنید در محیط قرار دارید.

سالن ضد صدا در سینمای خصوصی کدالی

محل سینمای خصوصی با استفاده از آخرین تکنیک های ضد صدا کردن اتاق، طراحی میشود که میزان صدای دریافتی از بیرون از اتاق بسیار ناچیز گردد تا حتی نت های ریز برای شنونده قابل درک باشد و همچنین صدا از سینمای خصوصی خارج نشود.

تنظیم تصویر در سینمای خصوصی کدالی 

تلویزیون ها و پروژکتورها در فروشگاه ها عمدا دستکاری میشوند تا رنگهایی به شما نشان دهند که شفافیت کاذب داشته باشندتا در تصمیم گیری شما در خرید تاثیر بگذارند.

برای اینکه تلویزیون ها و پروژکتورها تصویری را نشان دهند که کارگردان مد نظردارد، دستگاه نمایش دهنده باید با دستگاه های حرفه ای کالیبره شود، تا بتوان حداکثر داینامیک رنج(فاصله رنگ سفید تا سیاه)را ارائه دهد و توان  باز تولید دقیق ترین رنگ ها را داشته باشد.