Skip to main content

طراحی سینمای خصوصی ترکیبی از علم و هنر است و دارای استانداردهای تعریف شده بین المللی می باشد. با تجهیزات پیشرفته، رعایت این استاندارها و نهایتا کالیبراسیون صدا و تصویر به دست افراد متخصص میزان کارایی و توانایی سیستم صوتی و تصویری را به حداکثر رساند.

محل سینمای خصوصی با جزئیاتی از جمله تعداد اسپیکرها، محل قرار گیری اسپیکرها، روشنایی، سیم کشی، انتخاب اندازه تصویر ،انتخاب نوع پروژکتور، محل قرار گیری صندلی ها، انتخاب پروسسور صدا و تصویر، تعداد آمپلی فایر و محل قرارگیری پنل های آکوستیک طبق استاندارد های جهانی سینمای خصوصی CEA/CEDIA CEB-22 & CEB-23 طراحی می شود

                                                                                   پرده نمایش

کدالی در اولین مرحله طراحی ابتدا اندازه صفحه نمایش را نسبت به فاصله ای که بیننده قرار دارد طبق استاندارد THX انتخاب می نماید. پرده های استفاده شده از رده سینمایی هستند که شما می توانید اسپیکر را پشت آن قرار دهید و در سایز های مختلف به صورت ثابت یا موتور دار می باشد.

برندهای مطرح در پرده سینمایی:

 • Screen Excellence
 • Screen Innovations
 • Screen Research
 • Elite Screens
 • Stewart Filmscreen

صندلی سینمایی

در سینمای خصوصی تعداد صندلی های مناسب با ابعاد اتاق انتخاب می شود ، این صندلی ها با تنظیم های مختلف حداکثر میزان راحتی را فراهم می کنند. صندلی های مخصوص سینمای خصوصی دارای لوازم جانبی از جمله جای لیوان، میز برای پذیرایی، جای تبلت یا چراغ برای مطالعه می باشند و  محل قرار گیری دقیق صندلی ها بعد از تحلیل و تست های متعدد آکوستیکی تعیین می شود.

پروژکتور

پروژکتورها  اساس میزان شدت نوری که ساطع می کنند و میزان توانایی در بزرگنمایی انتخاب می شوند.

 • Sony
 • JVC Professional Products
 • Epson
 • BenQ

پروسسور

نوع پروسسور صدا بر اساس توپولوژی اسپیکرها و نوع فرمت و توان خروجی انتخاب می شود. از پروسسور هایی استفاده می شود که حداقل 9 کانال را ساپورت کند و از فرمتهای DOLBY ATMOS وDTSX  پشتیبانی نماید. برندهای استفاده شده در کدالی به شرح ذیل است:

 • Marantz
 • Denon Electronics
 • Integra

پنل های آکوستیک

پنل های آکوستیک  بعد از اندازه گیری های متعدد با میکرفن های با حساسیت و دقت بالا انتخاب میشوند.

اتنخاب اسپیکر  بر اساس استاندارد ITU صورت می گردد که توانایی تولید شدت صدای مشخصی در فاصله مشخص را داشته باشد. میزان حساسیت و توان حداکثری معیاری برای انتخاب است. برند های مطرح اسپیکر مورد انتخاب کدالی به شرح ذیل می باشد:

 • Canton Electronics
 • Definitive Technology
 • JBL
 • Polk Audio

کالیبراسیون صدا

هدف از کالیبراسیون صدا  این است که صدای باز تولید شده در حد امکان به صدای مستر شده نزدیک باشد،که این مهم در فضا های کوچک به خصوص برای فرکانس های کم یک چالش است.

دیالوگ نامفهوم، کارایی کم در صدای بلند، صدای متفاوت در صورت جابجایی محل شنونده مصادیق صدای نامطلوب می باشد. در حقیقت سینمای خصوصی که شما در آن قرار دارید بخشی از سیستم صوتی شما می گردد. سیستم صوتی با کالیبره شدن حداکثر کارایی خود را در محیط جدید نشان می دهد.

فیلم ها توسط مهندسین صدا با استانداردهای(THX,SMPTE,DTS,DOLBY) صدا گذاری و ضبط می شوند.

اگر سیستم شما  کالیبره شود از بودن در سینمای خصوصی لذت خواهید برد. می توانید صدای ریختن برگ در پائیز در دوردست را احساس کنید و یا صدای هلیکوپتر را با بالای سر خود بشنوید. دیالوگ ها شفاف تر هستند و نیازی به بلند کردن صدا برای مفهوم بودن نیست. صدا شما را فرا می گیرد و احساس می کنید در محیط قرار دارید.

 ضد صدا

محل سینمای خصوصی با استفاده از آخرین تکنیک های ضد صدا کردن اتاق طراحی می شود که میزان صدای دریافتی از بیرون از اتاق بسیار ناچیز گردد تا حتی نت های ریز برای شنونده قابل درک باشد و همچنین صدا از سینمای خصوصی خارج نشود.

تنظیم تصویر

بر روی تلویزیون ها و پروژکتورها در فروشگاه ها عمدا تنظیمات خاصی اعمال می گردند تا رنگ هایی با شفافیت کاذب داشته باشند تا در تصمیم گیری شما در خرید تاثیر بگذارند.

برای اینکه تلویزیون ها و پروژکتورها تصویری را نشان دهند که کارگردان مد نظر داشته، دستگاه نمایش دهنده باید با دستگاه های حرفه ای کالیبره شود تا بتواند حداکثر داینامیک رنج (فاصله رنگ سفید تا سیاه) را ارائه دهد و توان  باز تولید دقیق ترین رنگ ها را داشته باشد.


صدای فراگیر در ساختمان مجموعه ای از اسپیکرها، آمپلیفایرها، سوئیچ ها وکنتلرهاست که امکان کنترل آهنگ از منابع مختلف، در هر بخشی از ساختمان را می دهد.

صدای فراگیر در ساختمان این امکان را می دهد که ضمن ارسال آهنگ به تمام اتاق ها، بتوان از منابع مختلف مانند آهنگ های داخل تلفن همراه، دیسک های فشرده و یا هارد دیسک در یک یا چند اتاق استفاده نمود و البته در هر اتاق به صورت جداگانه، توانایی انتخاب آهنگ از منابع متفاوت با استفاده از اپلیکیشن مخصوص یا پنل های تاچ یا معمولی وجود دارد. به عنوان مثال می توانید آهنگ مورد علاقه خود را در حالی که در استخر هستید با موبایل خود انتخاب و در هر جای ساختمان که تمایل دارید پخش کنید. اسپیکرها می توانند خارج از خانه، در حیاط یا باغ نیز نصب شوند تا در محیط باز از موسیقی مورد علاقه تان لذت ببرید. اسپیکرها می توانند با دکور شما تلفیق شده و اصلا متوجه نشوید که کجا هستند. اعضای خانواده و مهمان ها می توانند به صورت جداگانه موسیقی مورد علاقه شان را در اتاق خود گوش دهند. با این سیستم می توان موسیقی را به صورت مجزا در چند اتاق پخش کرد و یا در تمام خانه از حال تا پذیرایی، اتاق ها و حیاط از یک موسیقی لذت برد.

مزایای سیستم فراگیر صدا

 • پخش مسیقی مورد علاقه در محل مورد نظر بدون ایجاد مزاحمت برای دیگر اعضای منزل یا محل کار
 • کنترل آسان به وسیله موبایل، پنل های تاچ و کلیدهای معمولی
 • انتخاب موزیک با یک کلیک در حال استراحت
 • پخش موسیقی دلخواه در هر مکان بدون رویت تجهیزات آن
 • قابلیت ترکیب اسپیکرها با دکور و در نتیجه عدم رویت منبع صوتی
 • پخش موسیقی مورد علاقه هر عضو خانواده در اتاق شخصی خود

تمام اسپیکرها به یک مکان مرکزی سیم کشی شده و منابع متعددی در آنجا به اشتراک گذاشته می شوند.


تمام منابع ویدیویی از جمله رسیورها و پلیر ها در محفظه ای در محلی از خانه قرار می گیرند و قابل دسترسی در همه خانه می باشند.

سیستم تصویر فراگیر به شما در دستیابی منابع مختلف ویدیویی و به اشتراک گذاشتن آنها کمک می کند. شما دیگر لازم نیست در اتاق یا ناحیه ای در ساختمان رسیور یا پلیر داشته باشید و کابل کشی های با ظاهری نامناسب را تحمل کنید. تمام تجهیزات داخل محفظه ای در محلی از خانه مخفی شده است و تمام منابع تصویری در هر اتاق و ناحیه، حتی حیاط یا بالکن در دسترس می باشند. تمام افراد خانواده می توانند برنامه مورد علاقه خود را ضبط نموده و بعدا در هر محلی از خانه، آن را تماشا کنند و یا اگر تغییر مکان دادند می توانند برنامه مورد نظر را فریز کرده و مابقی آن را رو در محل دیگری ببینند. ضمنا می توان کلیپ های مورد علاقه را در مواقعی مانند پارتی در تمامی تلویزیون ها نمایش داد و البته می توان دوربین های امنیتی را در زمان های مورد نیاز در نزدیکترین نمایشگر تماشا کنید.

مزایای سیستم فراگیر تصویر

 • توانایی ضبط برنامه مورد دلخواه و پخش آن در هر مکان دیگر حتی بالکن یا حمام
 • توانایی کاهش تعداد گیرنده های دیجیتال، رسیورها و پلیرها
 • قابلیت مخفی کردن پلیرها و کابل ها به جهت زیبایی
 • سهولت در پخش یک منبع تصویری در تمامی نمایشگرها
 • قابلیت پخش تصویر دوربین های امنیتی در تمامی نمایشگرها

تمام منابع تصویری داخل محفظه ای در محلی از خانه قرار دارند.


سرو فیلم محلی برای ذخیره  فیلم های مختلف و قابل دسترس برای یک یا تمامی مکان ها می باشد.

سرور فیلم محلی برای ذخیره دیجیتالی تمام ویدیوها با کیفیت بالاست و دارای منوی زیبایی است که این امکان را می دهد که به راحتی فیلم مورد نظر را با پوستر آن انتخاب کنید و به تماشای آن بپردازید. فیلم ها به راحتی بر اساس نام، ژانر، کارگردان و بازیگران آن قابل جستجو و بازیابی می باشند. میتوان برای فیلم ها رمز تعریف کرد و آنها را از دسترس کودکان خارج نمود. شروع فیلم آنیست و به راحتی می توان از تبلیغات گذر نمود و از فیلم لذت برد. در زمان فریز کردن فیلم سیستم آن زمان را ذخیره کرده و بعدا ادامه فیلم از آن زمان در دسترس می باشد.

مزایای سرور فیلم

 • منوی زیبا برای انتخاب فیلم بر اساس پوستر
 • قابلیت جستجو بر اساس نام، کارگردان، بازیگر و ژانر فیلم
 • سهولت در عبور از تبلیغات بین فیلم

سیستم مدیا محلی از خانه است که تمامی افراد جهت لذت بردن از فیلم، موسیقی و رویدادهای ورزشی جمع می شوند.

سیستم مدیا محلی برای تماشای فیلم با دیالوگ های شفاف و افکت های باور نکردنی است. صفحه بزرگ در کنار شفافیت بالای صدا در محیط مناسب آکوستیکی تجربه باور نکردنی را برای شما رقم می زند. این سیستم در اتاق مستر و یا حال منزل قابل اجراست که با اضافه شدن اسپیکرهای متعدد می تواند درک و لذت بالایی همانطور که مد نظر کارگردان بوده به شما انتقال دهد. این روش وقتی قابل استفاده می باشد که نتوانید اتاقی را جهت پخش فیلم و موسیقی اختصاص دهید. با این سیستم می توانید تصاویر را در ابعاد بزرگ با جزئیات بیشتری ببینید و همچنین بازی های ویدیویی و رویدادهای ورزشی را در صفحه بزرگ تجربه کنید و وارد دنیای جدید با صدای چند بعدی فراگیر شوید.

 مزایای سیستم مدیا

 • تصویر بزرگ با حداکثر کیفیت در کنار صدای چند بعدی با استانداردهای سینمایی
 • تجربه حضور در یک کنسرت واقعی با صدای فوق العاده
 • تجربه حضور در صحنه های اکشن بازی های ویدیویی

آکوستیک، هنر و علم کنترل صدا با اجرای تکنیک های ساخت و اجرای پوشش هایی بر روی سطح است که به صورت فزاینده ای در بهبود صدا کمک می کند.

هدف از استفاده سیستم صوتی حرفه ای بازسازی صدا و تاثیری است که کارگردان مد نظر داشته، که آکوستیک در دستیابی به آن نقش مهمی ایفا می کند. پوشش های سطحی در انواع مختلف جاذب و یا پخش کننده در کنترل صدا و فراگیر کردن آن کمک می کنند. . ماژول های آکوستیکی از پیش طراحی شده در صرف هزینه و وقت کمک می کنند و به یاری مهندسین آکوستیک و بعد از اندازه گیری های متعدد در محل های مناسب نصب می گردند. برای زیباسازی محیط از پوشش های متنوع پارچه ای مخصوص برای مخفی کردن پنل های آکوستیک استفاده می شود.

مزایای آکوستیک

 • باز سازی صدا و تاثیر مد نظر کارگردان
 • کاهش نویز وارد شده به محل برای درک بهتر صداهای با شدت پایین

صندلی های سینمایی، صندلی هایی هستند که برای محیط های سرگرمی طراحی شده اند.

صندلی های سینمایی می توانند با طرح ها و اندازه های متنوع و با قرارگیری در بهترین مکان اتاق لذت بیشتری از تصویر و صدا را به بیننده یا شنونده انتقال دهند. صندلی های موتوردار می توانند با اشاره ای به حالت مورد نظر ما برسند، در حالی که صندلی های دستی فقط چند حالت مشخص دارند. با نصب ویبراتورها بر روی صندلی که باعث لرزش های هماهنگ با صحنه های اکشن فیلم می شود هیجان دیدن فیلم به صورت محسوسی بالا می رود. صندلی ها می توانند در طرحها و اندازه های متفاوت و پارچه ها و چرم های متنوع طراحی شوند تا در هر دکوری که مد نظر شماست جایگذاری شوند. صندلی ها می توانند امکانات متنوع از جمله جا لیوانی ، میز پذیرایی، جای تبلت و شارژر داشته باشند.

مزایای استفاده از صندلی های سینمایی

 • تعبیه موتور برای رسیدن به راحت ترین حالت صندلی
 • تعبیه لرزشگر جهت بالا بردن احساس در دیدن فیلم
 • طرح ها و امکانات متنوع