Skip to main content

طراحی سینمای خصوصی ترکیبی از علم و هنر است و دارای استانداردهای تعریف شده بین المللی می باشد. با تجهیزات پیشرفته، رعایت این استاندارها و نهایتا کالیبراسیون صدا و تصویر به دست افراد متخصص میزان کارایی و توانایی سیستم صوتی و تصویری را به حداکثر می رساند.

چرا سینمای اختصاصی برای صدا و تصویر اهمیت دارد؟ اگر محیطی که برای سینمای خصوصی استفاده می شود به خوبی ضد صدا شده باشد به اصطلاح گفته می شود داینامیک صدا بالا می رود و شما می توانید صداهای باشدت پایین و بم را به خوبی بشنوید و همینطور محیط اختصاصی برای تصویر، داینامیک بیشتری را بدون نور مزاحم فراهم می کند.

محل سینمای خصوصی با جزئیاتی از جمله تعداد اسپیکرها، محل قرار گیری اسپیکرها، روشنایی، سیم کشی، انتخاب اندازه تصویر ،انتخاب نوع پروژکتور، محل قرار گیری صندلی ها، انتخاب پروسسور صدا و تصویر، تعداد آمپلی فایر و محل قرارگیری پنل های آکوستیک طبق استاندارد های جهانی سینمای خصوصی CEA/CEDIA CEB-22 & CEB-23 طراحی می شود.

سینمای خصوصی کدالی در اولین مرحله طراحی ابتدا اندازه صفحه نمایش را نسبت به فاصله ای که بیننده قرار دارد طبق استاندارد THX انتخاب می نماید. پرده های استفاده شده از رده سینمایی هستند که شما می توانید اسپیکر را پشت آن قرار دهید و در سایز های مختلف به صورت ثابت یا موتور دار می باشد.

برندهای مطرح در پرده سینمایی:

 • Screen Excellence
 • Screen Innovations
 • Screen Research
 • Elite Screens
 • Stewart Filmscreen

در سینمای خصوصی تعداد صندلی ها متناسب با ابعاد اتاق انتخاب می شود ، این صندلی ها با تنظیم های مختلف حداکثر میزان راحتی را فراهم می کنند. صندلی های مخصوص سینمای خصوصی دارای لوازم جانبی از جمله جای لیوان، میز برای پذیرایی، جای تبلت یا چراغ برای مطالعه می باشند و  محل قرار گیری دقیق صندلی ها بعد از تحلیل و تست های متعدد آکوستیکی تعیین می شود.

پروژکتورها در سینمای خصوصی بر اساس میزان شدت نوری که ساطع می کنند و میزان توانایی در بزرگنمایی انتخاب می شوند.

 • Sony
 • JVC Professional Products
 • Epson
 • BenQ

نوع پروسسور صدا بر اساس توپولوژی اسپیکرها و نوع فرمت و توان خروجی انتخاب می شود. از پروسسور هایی استفاده می شود که حداقل ۹ کانال را ساپورت کنند و از فرمتهای DOLBY ATMOS وDTSX  پشتیبانی نماید. برندهای استفاده شده در کدالی به شرح ذیل است:

 • Marantz
 • Denon Electronics
 • Integra

پنل های آکوستیک در سینمای خصوصی بعد از اندازه گیری های متعدد با میکروفن های با حساسیت و دقت بالا انتخاب میشوند.

اتنخاب اسپیکر در سینمای خصوصی کدالی بر اساس استاندارد ITU صورت می گردد که توانایی تولید شدت صدای مشخصی در فاصله مشخص را داشته باشد. میزان حساسیت و توان حداکثری معیاری برای انتخاب است. برند های مطرح اسپیکر مورد انتخاب کدالی به شرح ذیل می باشد:

 • Canton Electronics
 • Definitive Technology
 • JBL
 • Polk Audio

تنظیم صدا در سینمای خصوصی کدالی 

هدف از تنظیم صدا در سینمای خصوصی این است که صدای باز تولید شده در حد امکان به صدای مستر شده نزدیک باشد،که این مهم در فضا های کوچک به خصوص برای فرکانس های کم یک چالش است.

دیالوگ نامفهوم، کارایی کم در صدای بلند و صدای متفاوت در صورت جابجایی محل شنونده مصادیق صدای نامطلوب می باشند. در حقیقت سینمای خصوصی که شما در آن قرار دارید بخشی از سیستم صوتی شما می گردد. سیستم صوتی با کالیبره شدن حداکثر کارایی خود را در محیط جدید نشان می دهد.

فیلم ها توسط مهندسین صدا با استانداردهای(THX,SMPTE,DTS,DOLBY) صدا گذاری و ضبط می شوند.

اگر سیستم شما  کالیبره شود از بودن در سینمای خصوصی لذت خواهید برد. می توانید صدای ریختن برگ در پائیز در دوردست را احساس کنید و یا صدای هلیکوپتر را با بالای سر خود بشنوید. دیالوگ ها شفاف تر هستند و نیازی به بلند کردن صدا برای مفهوم بودن نیست. صدا شما را فرا می گیرد و احساس می کنید در محیط قرار دارید.

 

تنظیم تصویر در سینمای خصوصی کدالی 

بر روی تلویزیون ها و پروژکتورها در فروشگاه ها عمدا تنظیمات خاصی اعمال می گردند تا رنگ هایی به شما نشان دهند که شفافیت کاذب داشته باشند تا در تصمیم گیری شما در خرید تاثیر بگذارند.

برای اینکه تلویزیون ها و پروژکتورها تصویری را نشان دهند که کارگردان مد نظر داشته، دستگاه نمایش دهنده باید با دستگاه های حرفه ای کالیبره شود تا بتوان حداکثر داینامیک رنج (فاصله رنگ سفید تا سیاه) را ارائه دهد و توان  باز تولید دقیق ترین رنگ ها را داشته باشد.

 

آکوستیک هنر و علم کنترل صدا با اجرای تکنیک های ساخت و اجرای پوشش های داخلی بر روی سطح است که به صورت فزاینده ای در بهبود صدا کمک می کند.

هدف از استفاده سیستم صوتی حرفه ای بازسازی صدا و تاثیری است که کارگردان مد نظر داشته، که آکوستیک در دستیابی به آن نقش مهمی ایفا می کند. پوشش های سطحی در انواع مختلف جاذب و یا پخش کننده در کنترل صدا و فراگیر کردن آن کمک می کنند. ما در مرحله ساخت به یاری تیم طراحی به سازندگان کمک خواهیم کرد تا نکاتی که در جذب صدا و ایزوله کردن از جمله ایزوله کردن سیستم تهویه و سیستم روشنایی و غیره محل از منابع نویز می باشند را رعایت کنند. ماژول های آکوستیکی از پیش طراحی شده در صرف هزینه و وقت کمک می کنند و به یاری مهندسین آکوستیک و بعد از اندازه گیری های متعدد در محل های مناسب نصب می گردند. برای زیباسازی محیط از پوشش های متنوع پارچه ای مخصوص برای مخفی کردن پنل های آکوستیک استفاده می شود.

مزایای آکوستیک

 • باز سازی صدا و تاثیر مد نظر کارگردان
 • کاهش نویز وارد شده به محل برای درک بهتر صداهای با شدت پایین