Skip to main content

سینمای خصوصی

سینمای خانگی اتاق یا فضایی است که به تماشای فیلم و یا انواع سرگرمی ها بر صفحه نمایش بزرگ، اختصاص داده می شود که می تواند در یک اتاقی ساخته شود یا به خانه شما اضافه گردد و از پنل های آکوستیک، ویدئو پروژکتور و فناوری صدای فراگیر بهره می برد. سینمای خانگی جاذبه اصلی خانه شماست. این مکانی است که می توانید در آن استراحت کنید و از فیلم ها، برنامه های تلویزیونی و بازی های مورد علاقه خود لذت ببرید. سینما خانگی تخصصی بخشی جدایی ناپذیر از خانه است. و درست کردن سینما تخصص و حرفه ماست. سینما خانگی حرفه ای یک سیستم صوتی و تصویری است که برای بازتولید تجربه تماشای فیلم در یک خانه استفاده می شود. محبوب ترین سینما خانگی از پروژکتور، صفحه نمایش و سیستم صوتی مانند سیستم صدای فراگیر Dolby یا Dolby Atmos استفاده می کند تا تجربه ای همه جانبه برای بیننده ایجاد کند.

تجربه ای متفاوت از جنس سینما

درکی ویژه از آنچه در سینما و موسیقی نهفته است

کالیبراسیون تصویر

صندلی های فوق راحت

اتصال به دستگاه های پخش

کالیبراسیون صدا

شخصی و بدون مزاحمت

هر ساعت از شبانه روز

جانمایی اسپیکر ها و پنل های آکوستیک در اتاق سینما خانگی

طراحی سینما

اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، ما می توانیم به شما کمک کنیم. تیم ما اینجاست تا به هر سوالی که ممکن است در طول مسیر داشته باشید، پاسخ دهد و مطمئن شویم که همه چیز در طول فرآیند طراحی به خوبی پیش می رود.
• طراحی سینما خانگی
در طول طراحی و تجهیز اتاق سینما خانگی، کلیه زیرساخت ها بررسی شده و با در نظر گرفتن سلیقه شما میتوانید از دکورهای از پیش طراحی شده کدالی استفاده نمایید.

طراحی اولیه

با توجه به استاندارد های سینمای خصوصی حرفه‌ای، از جمله فاصله چشم بیننده تا پرده نمایش و یکسان سازی صدا برای تمامی شنوندگان، ابعاد پرده نمایش ، تعداد صندلی‌ها و جانمایی آن‌ها انجام می‌شود.

اطلاعات بیشتر

طرح‌های جایگزین

متناسب با ابعاد سالن سینما چندین طراحی به صورت جایگزین ، متناسب با فضا با ابعاد مختلف تصویر و تعداد صندلی های متفاوت ارائه داده می‌شود.

سیستم صوتی سینما خانگی

عایق صدا

ضد صدا نمودن یک آیتم انتخابی در پروژه سینما خانگی حرفه ای کدالی می باشد.که اجازه عبور صدا ازبیرون سینما به داخل و بالعکس را نمیدهد ضد صدا کردن محیط موردی متفاوت از آکوستیک کردن محیط میباشد

اطلاعات بیشتر

صدای فراگیر

صدای فراگیر عاملی است که به اتاق سینما زندگی می بخشد. سیستم صدای فراگیر به شما امکان می دهد چندین بلندگو در سراسر اتاق قرار دهید تا بتوانید صدایی را که از هر جهت می آید، به تفکیک بشنوید.

آکوستیک و دکوراسیون

پنل های دیواری آکوستیک کدالی به سینمای خانگی شما کمک می کند تا پژواک محیط را کاهش داده و تجربه صوتی صاف و شفافی را تضمین می کند و پشت پارچه های مخصوص سینماخانگی پنهان میگردد. سینما خصوصی حرفه ای کدالی به پنل های آکوستیک نیاز دارد که امواج صوتی را جذب کرده و اثرات اکو را کاهش دهد. ما قادریم آکوستیک اتاق سینما را با بهترین کیفیت ارائه دهیم.

پنل‌های دافع و جاذب

پنل ها جاذب و دافع صدا به مقدار مشخص و در محل های مشخص بعد از محاسبات آکوستیکی پشت پارچه های مخصوص سینمایی قرار میگیرند

اطلاعات بیشتر

دکوراسیون داخلی

با توجه به اینکه در طراحی دکوراسیون داخلی، کیفیت صدا در اولویت است، ارزیابی دکورهای قابل اجرا اهمیت دارد. کدالی دکورهای متعدد که سازگاری با آیتمهای آکوستیک و اسپیکرهارا دارد از پیش طراحی کرده است

طراحی دکورهای سینماخصوصی

طرح اتاق سینما خصوصی “جنگ”

طرح اتاق سینما خصوصی “ورزشی”

طرح اتاق سینما خصوصی “علمی”

طرح اتاق سینما خصوصی “رمانتیک”

سیستم تصویر سینماخانگی

پرده سینما نوعی صفحه نمایشگر برای نمایش تصاویر با پروژکتور است که از بهترین متریال با رنگ سفید دقیق  میباشد. برخی از رایج‌ترین کاربردهای نمایشگرها در مکان‌های سرگرمی مانند سالن‌های سینما است، جایی که از آنها برای نمایش تصاویر متحرک به مخاطبان متعددی استفاده می‌شود.

پرده سینما

پرده سینما، نوعی صفحه نمایش ساخته شده از متریال های متفاوت برای کاربرد های متفاوت است که می توان از آن در بسیاری از مکان ها مانند سینمای خانگی، سالن کنفرانس، سالن اجتماعات و … استفاده کرد و نوعی از پرده نمایش که در سینمای خانگی استفاده میشود قابلیت پنهان سازی اسپیکرها در پشت خود دارد و صدا از داخل تصویر به گوش شنونده میرسد. این پرده ها در اندازه های مختلف با توجه به فاصله بیننده تا پرده در سینما قرار میگیرند

اطلاعات بیشتر

ویدئو پروژکتور ها

یک ویدئو پروژکتور تصاویر را روی یک صفحه نمایش بزرگ پخش می کند. می توان ادعا نمود که پروژکتورها استاندارد فعلی سینما خصوصی تاکنون هستند به طور مثال ازقابلیت هایی همچون: اندازه تصویر قابل تنظیم؛ تصاویر بزرگتر؛ راحتی چشم؛ میتوان نام برد.

کالیبراسیون صدا و تصویر

آیا می دانید هدف از کالیبره کردن سیستم صدا و تصویر در سینمای خانگی چیست؟
آخرین قطعه پازل ساخت سینمای خانگی کالیبره کردن سیستم است. کدالی به عنوان سازنده سینما قادر به ارائه گزارش های آماری از کالیبراسیون صدا و تصویر در اتاق سینما خانگی شما می باشد و از این طریق نشان خواهد داد که سینمای حرفه ای شما در مقایسه با قبل چه تغییری کرده است.

کالیبراسیون تصویر

و اما در قسمت تصویر، رنگ ها با استفاده دستگاه های تخصصی تنظیم میشوند. رنگ ها دارای پارمترهایی هستند که هر کدام از پارامترهای رنگ (قرمز، سبز، آبی) توسط دستگاه های تخصصی استاندارد میشوند. برای به دست آوردن کیفیت تصویر بهینه، استاندارد سازی رنگ ها بدقت انجام میشود .تیم فنی کدالی در این حوزه دارای تجربه و دانش فنی می باشد.

اطلاعات بیشتر

کالیبراسیون صدا

بدین معنا که پس از کالیبراسیون صدا، شما یک پاسخ فرکانسی صاف و یکنواخت را در همه فضای اتاق می شنوید و صدای نامطلوب و آزار دهنده به گوش نمیرسد. مهمترین بخش کالیبراسیون صدای سینما، اطمینان از یکنواخت بودن صدا در همه جای سینما است. یک سیستم سینمای خانگی که به درستی کالیبره نشده باشد، صدا در محیط، غیرطبیعی و نامتعادل به نظر می رسد و همچنین ممکن است وضوح و جزئیات در صدا وجود نداشته باشد.

سوالات متداول

چه مدت زمانی برای ساخت سینما خصوصی در ویلا یا خانه شخصی لازم است؟

به طور کلی 75 روز زمان برای ساخت سینمای خصوصی حرفه ای و خانگی لازم است، که شامل آماده سازی فضای سینما، ساخت ملزومات سینما در کارگاه و اجرا در محل پروژه میباشد.

آیا آکوستیک کردن سینمای خانگی باعث جلوگیری از خروج صدای سالن به بیرون می شود؟

خیر، آکوستیک کردن تنها برای کنترل رفلکس صدای داخل سالن انجام می شود و برای جلوگیری از تبادل صدا بین فضا، باید سالن سینما حرفه ای را به صورت ساند پروف (یا ایزوله صدا) شود.

حداقل ابعاد لازم برای ساخت سینمای خانگی چقدر است؟

حداقل ابعاد و بهترین ابعاد برای سالن سینمای خانگی از 4*6 متر مربع می باشد.

در چه مرحله ای از ساخت بنای سینما خانگی، اقدام به اجرا می‌شود؟

بهتر است در مراحل اولیه طراحی معماری ساختمان به سینما خصوصی کدالی مراجعه شود، این امر تاثیر بسزایی در اندازه سینما، تعداد صندلی های سینما و جانمایی درب ورودی سینما دارد.

چه کارهایی باید قبل از ساخت سینما انجام شود؟

قبل از هرگونه اقدام بهتر است برای سالن سینمای خصوصی با مشاوران کدالی مشورت کنید. زیرا نکات مهمی در طراحی استاندارد فضا باید بررسی شود که بتوانیم بالاترین کیفیت را برای پروژه اجرا نماییم.

چه زمانی بازدید از پروژه سینما خانگی انجام میشود؟

در مرحله ی اولیه ی طراحی تنها نقشه و پلان کافیست، بعد از تایید طراحی اولیه و پیش از شروع کار حتما بازدید توسط کارشناسان کدالی انجام خواهد شد.

امکان اجرای سینما خصوصی در شهرستان ها وجود دارد؟

بله، این امکان پذیر است، شرکت کدالی در حال حاضر پروژه هایی اجرا شده در سایر شهر ها داشته است و آماده اجرای سینما در تمامی شهرستان های ایران میباشد.

تماس با ما

درباره ما