Skip to main content

سینمای خصوصی

سینمای خانگی اتاق یا فضایی است که به تماشای فیلم و یا انواع سرگرمی ها بر صفحه نمایش بزرگ، اختصاص داده می شود که می تواند در یک اتاقی ساخته شود یا به خانه شما اضافه گردد و از عایق صدا، ویدئو پروژکتور و فناوری صدای فراگیر بهره می برد. سینمای خانگی جاذبه اصلی خانه شماست. این مکانی است که می توانید در آن استراحت کنید و از فیلم ها، برنامه های تلویزیونی و بازی های مورد علاقه خود لذت ببرید. سینما خانگی تخصصی بخشی جدایی ناپذیر از خانه است. و درست کردن سینما تخصص و حرفه ماست. سینما خانگی حرفه ای یک سیستم صوتی و تصویری است که برای بازتولید تجربه تماشای فیلم در یک خانه استفاده می شود. محبوب ترین سینما خانگی از پروژکتور، صفحه نمایش و سیستم صوتی مانند سیستم صدای فراگیر Dolby یا Dolby Atmos استفاده می کند تا تجربه ای همه جانبه برای بیننده ایجاد کند.

تجربه ای متفاوت از جنس سینما

درکی ویژه از آنچه در سینما و موسیقی نهفته است

کالیبراسیون تصویر

صندلی های فوق راحت

اتصال به دستگاه های پخش

کالیبراسیون صدا

شخصی و بدون مزاحمت

هر ساعت از شبانه روز

جانمایی اسپیکر ها و پنل های آکوستیک در اتاق سینما خانگی

طراحی سینما

اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، ما می توانیم به شما کمک کنیم. تیم ما اینجاست تا به هر سوالی که ممکن است در طول مسیر داشته باشید، پاسخ دهد و مطمئن شویم که همه چیز در طول فرآیند طراحی به خوبی پیش می رود.
• طراحی سینما خانگی
در طول طراحی و تجهیز اتاق سینما خانگی، کلیه زیرساخت ها بررسی شده و با در نظر گرفتن سلیقه شما اجرا خواهد شد.

طراحی اولیه

با توجه به استاندارد های سینمای خصوصی حرفه‌ای، از جمله فاصله چشم بیننده تا پرده نمایش و یکسان سازی صدا برای تمامی شنوندگان، ابعاد پرده نمایش ، تعداد صندلی‌ها و جانمایی آن‌ها انجام می‌شود.

اطلاعات بیشتر

طرح‌های جایگزین

متناسب با ابعاد سالن سینما چندین طراحی به صورت جایگزین ، متناسب با نظر و سلیقه کارفرما ارائه داده می‌شود.

سیستم صوتی سینما خانگی

عایق صدا

ضد صدا نمودن یک آیتم انتخابی در پروژه سینما خانگی حرفه ای کدالی می باشد.

اطلاعات بیشتر

صدای فراگیر

صدای فراگیر عاملی است که به اتاق سینما زندگی می بخشد. سیستم صدای فراگیر به شما امکان می دهد چندین بلندگو در سراسر اتاق قرار دهید تا بتوانید صدایی را که از هر جهت می آید، به تفکیک بشنوید.

آکوستیک و دکوراسیون

پنل های دیواری آکوستیک زیبای کدالی به سینمای خانگی شما کمک می کند تا پژواک محیط را کاهش داده و تجربه صوتی صاف و شفافی را تضمین می کند. سینما خصوصی حرفه ای کدالی به پنل های آکوستیک نیاز دارد که امواج صوتی را جذب کرده و اثرات اکو را از دیوارها و سقف کاهش دهد. ما قادریم آکوستیک اتاق سینما را با بهترین کیفیت ارائه دهیم.

پنل‌های دافع و جاذب

این دو آیتم مهم کدالی در سینمای خانگی ما چه کارکردی دارند؟ یک دیفیوزر (پخش کننده صدا)، امواج صوتی منعکس شده را از محیط پراکنده می کند در حالی که یک جاذب آنها را به میزان مشخصی جذب می کند.

اطلاعات بیشتر

دکوراسیون داخلی

با توجه به اینکه در طراحی دکوراسیون داخلی، کیفیت صدا در اولویت است، ارزیابی فناوری های نوین در اثاثه یا لوازم داخلی در اهمیت بالایی قرار دارد تا بهترین امکانات برای طراحی و کاربردی بودن را ارائه دهد.

طراحی دکورهای سینماخصوصی

طرح پارتی روم “اسپات‌لایت”

طرح پارتی روم “گلامور”

طرح پارتی روم “گلوری”

طرح اتاق سینما خصوصی “جنگ”

سیستم تصویر سینماخانگی

پرده سینما نوعی صفحه نمایشگر برای نمایش تصاویر بصری است که می تواند ثابت یا پویا باشد. برخی از رایج‌ترین کاربردهای نمایشگرها در مکان‌های سرگرمی مانند سالن‌های سینما است، جایی که از آنها برای نمایش تصاویر متحرک به مخاطبان متعددی استفاده می‌شود.

پرده سینما

پرده سینما، نوعی صفحه نمایش شفاف ساخته شده از جنس پی وی سی است که می توان از آن در بسیاری از مکان ها مانند سینمای خانگی، سالن کنفرانس، سالن اجتماعات و … استفاده کرد و قابلیت خوبی در انتقال صدا داشته و فرکانس صدا از آن عبور می کند. این پرده سینماها در اندازه های مختلف با نسبت های زیر از طریق تیم فنی کدالی قابل نصب هستند .

اطلاعات بیشتر

ویدئو پروژکتور ها

یک ویدئو پروژکتور تصاویر را روی یک صفحه نمایش بزرگ پخش می کند. می توان ادعا نمود که پروژکتورها بهتر از تلویزیون عمل می کنند به طور مثال دارای قابلیت هایی همچون: اندازه پرده سینمای قابل تنظیم؛ تصاویر بزرگتر؛ راحتی چشم؛ ابعاد فشرده و قابلیت حمل.

کالیبراسیون صدا و تصویر

آیا می دانید هدف از کالیبره کردن سیستم صدا و تصویر در سینمای خانگی چیست؟
آخرین قطعه پازل ساخت سینمای خانگی کالیبره کردن و یکسان کردن سیستم است که در هیچ جای دیگری نمی توانید آن را پیدا کنید. کدالی به عنوان سازنده سینما قادر به ارائه گزارش های آماری از کالیبراسیون صدا و تصویر در اتاق سینما خانگی شما می باشد و از این طریق نشان خواهد داد که سینمای حرفه ای شما در مقایسه با قبل چه تغییری کرده است. .

کالیبراسیون تصویر

و اما در قسمت تصویر، رنگ ها با استفاده از مولد رنگ ایجاد شده و در ویدئو پروژکتور قابل تنظیم هستند. تصاویر دارای اجزای ایست که هر کدام پارامترهای رنگ و روشنایی خاص خود را دارند (قرمز، سبز، آبی). برای به دست آوردن کیفیت تصویر بهینه، تعیین تعداد هر جز در هر پیکسل از سطح نمایشگر (رزولوشن) امر بسیار مهمی است که تیم فنی کدالی در این حوزه دارای تجربه و دانش فنی می باشد.

اطلاعات بیشتر

کالیبراسیون صدا

بدین معنا که پس از کالیبراسیون صدا، شما یک پاسخ فرکانسی صاف و یکنواخت را در همه فضای اتاق می شنوید. مهمترین بخش کالیبراسیون صدای سینما، اطمینان از متعادل بودن سطوح بلندگوها است. یک سیستم سینمای خانگی که به درستی کالیبره نشده باشد، صدا در محیط، غیرطبیعی و نامتعادل به نظر می رسد و همچنین ممکن است وضوح و جزئیات در صدا وجود نداشته باشد.

سوالات متداول

چه مدت زمانی برای ساخت سینما خصوصی در ویلا یا خانه شخصی لازم است؟

به طور کلی 75 روز زمان برای ساخت سینمای خصوصی حرفه ای و خانگی لازم است، که شامل آماده سازی فضای سینما، ساخت ملزومات سینما در کارگاه و اجرا در محل پروژه میباشد.

آیا آکوستیک کردن سینمای خانگی باعث جلوگیری از خروج صدای سالن به بیرون می شود؟

خیر، آکوستیک کردن تنها برای کنترل رفلکس صدای داخل سالن انجام می شود و برای جلوگیری از تبادل صدا بین فضا باید سالن سینما حرفه ای را به صورت ساند پروف (یا ایزوله صدا) شود.

حداقل ابعاد لازم برای ساخت سینمای خانگی چقدر است؟

حداقل ابعاد و بهترین ابعاد برای سالن سینمای خانگی از 4*6 متر مربع می باشد.

در چه مرحله ای از ساخت بنای سینما خانگی، اقدام به اجرا می‌شود؟

بهتر است در مراحل اولیه طراحی معماری ساختمان به سینما خصوصی کدالی مراجعه شود، این امر تاثیر بسزایی در اندازه سینما، تعداد صندلی های سینما و جانمایی درب ورودی سینما دارد.

چه کارهایی باید قبل از ساخت سینما انجام شود؟

قبل از هرگونه اقدام بهتر است برای سالن سینمای خصوصی با مشاوران کدالی مشورت کنید. زیرا نکات مهمی در طراحی استاندارد فضا باید بررسی شود که بتوانیم بالاترین کیفیت را برای پروژه اجرا نماییم.

چه زمانی بازدید از پروژه سینما خانگی انجام میشود؟

در مرحله ی اولیه ی طراحی تنها نقشه و پلان کافیست، بعد از تایید طراحی اولیه و پیش از شروع کار حتما بازدید توسط کارشناسان کدالی انجام خواهد شد.

امکان اجرای سینما خصوصی در شهرستان ها وجود دارد؟

بله، این امکان پذیر است، شرکت کدالی در حال حاضر پروژه هایی اجرا شده در سایر شهر ها داشته است و آماده اجرای سینما در تمامی شهرستان ها ایران میباشد.

برای مشاوره ساخت سینما

تماس با ما

علاقه مند به همکاری

ثبت سفارش