Skip to main content

هزینه ساخت سینما خانگی با توجه به چندین عامل از جمله تعداد ونوع اسپیکر،نوع پروژکتور، اندازه اتاق ودکورمورد نظر می‌تواند بسیار متفاوت باشد. در این مقاله هزینه‌های تخمین زده شده برای جنبه‌های مختلف ساخت سینما خانگی را بررسی می‌کنیم. ابعاد سینما خصوصی از 20 متر مربع تا 120 متر مربع است.

هزینه ساخت سینما خانگی

آماده‌سازی اتاق سینما:

آکوستیک: این شامل پنل‌های آکوستیک است. هزینه‌ها می توانند بر اساس اندازه اتاق و میزان محاسبه شده مورد نیاز متفاوت باشد

ضد صدا کردن: برای اینکه صدا از محیط خارج نشود و یا صدا داخل محیط سینما خانگی نیاید نیاز به ضد صدا کردن محیط است. این آپشن بسیار هزینه بر است.

سیستم صوتی:

 بلندگوها: بلندگوهای با کیفیت بالا می توانند از چندهزار دلار تا چند ده هزار دلار متغیر باشند. یک سیستم صوتی کامل 5.1 یا 7.1 یا 5.1.2فراگیر می تواند از 8000 دلار تا 35000 دلار یا بیشتر هزینه داشته باشد سیستم صوتی از ملزومات تجهیزات سینما خانگی میباشد که با مراجعه به شوروم کدالی و تجربه صدا میتوانید تعداد اسپیکرهای مد نظر خورد را برای سینمای شخصی انتخاب کنید

پردازنده گیرنده/صوتی: هزینه پردازنده‌ها با توجه به نوع برند و ویژگی‌های آن، قیمت‌متفاوتی دارد و حدود1000 دلاردر نظر بگیرید.

سیستم ویدیویی:

پروژکتور: هزینه ها بر اساس وضوح ، روشنایی وکنتراست می توانند به طور قابل توجهی متفاوت باشند. پروژکتورهای ابتدایی سینمایی خصوصی ممکن است از حدود 2500 دلار شروع شوند ، در حالی که مدل های سطح بالا می توانند بیش از 5000 دلار باشند. سیستم ویدیویی از ملزومات تجهیزات سینما خانگی میباشد

صفحه نمایش: صفحه نمایش ها بر اساس اندازه و نوع پارچه قیمت دارند. یک صفحه نمایش ساده با پارچه ترنسپرنت که اسپیکرها پشتش پنهان میشود می‌تواند 100 دلار هزینه داشته باشد

دکور ماژولار: در کدالی، طراحی‌های متنوع از پیش ساخته‌ای برای تمام سلایق وجود دارد تا هزینه احداث سینما و هم چنین زمان اجرای آن کاهش پیدا کند. هزینه ساخت سینما با توجه به ابعاد اتاق سینما خانگی و نوع طرح انتخابی متغیر است.

صندلی: صندلی های سینمای خانگی: صندلی های اختصاصی سینمای خانگی با توجه به امکانات  از جمله گرمکن و سرد کن لیوان ،میز پذیرایی و موتوردار بودن(پشتی میخوابد،جا پایی بلند میشود) و بدون موتورمی توانند از 100 تا 150 دلار در هر صندلی متغیر باشند بر اساس ابعاد اتاق سینما خانگی تعداد صندلی های لازم در طرح اولیه در اختیار کارفرما قرار میگیرد

سیستم کنترل: کنترل:یک سیستم اتوماسیون خانگی می تواند از 100 دلار تا چند هزار دلار هزینه داشته باشدباداشتن ریموت همه کاره میتوان تمام ریموتها از جمله ریموت ویدیو پروژکتور و پروسسور وغیره را حذف کرد و همه را در یک ریموت داشت.

متفرقه: کابل ، سیم کشی و نصب: بودجه کابل ها ، سیم کشی ها و خدمات نصب حرفه ای. هزینه های نصب می تواند متفاوت باشدولی معمولا هزینه بالایی ندارد.

هزینه ساخت سینمای خانگی

با در نظر گرفتن همه موارد گفته شده، هزینه ساخت سینما خانگی ممکن است حدود 5000 تا 50،000 دلار هزینه داشته باشد. این در حالی است که یک سینما خانگی با کیفیت بالا و کاملاً مجهز با اجزای برتر می تواند 70،000 دلار یا بیشتر هزینه داشته باشد. برنامه ریزی و اولویت بندی بر اساس ترجیحات ، نیازها و بودجه شما ضروری است. قیمت ها می‌توانند با گذشت زمان تغییر کنند. بنابراین توصیه می شود قبل از هرگونه خرید ، نرخ فعلی بازار را بررسی کنید.

پاسخ دهید